Ületreenimine ja alatreenimine

Ammu pole kirjutanud oma trennitegudest. Seetõttu kokkuvõtted lausa kahe kuu kohta.

Rumalad õpivad enda vigadest. Nii ka mina. Läbi on tehtud inimkatsed üle- ja alatreenimise kohta. Nii nagu pole mõtet hüpata üle oma varju ei tasu ennast ka alahinnata. Õnneks ei saanud ma tõsist traumat, vaid õppisin oma keha kuulama. Selgeks sai ka see, et liiga pikalt puhata ei maksa, sest siis on uuesti raske trennidega alustada. Kindlasti tuleb julgelt proovida erinevaid rühmatreeninguid, sest ainult nii saad ise kogeda, mis sobib ja meeldib ning mis mitte.

Kolmanda trennikuu kokkuvõte. Nädala eesmärk jätkuvalt: treenida 4h 55min (2h 20min I tsoonis, 2h 35min II tsoonis) ja kulutada 1900kcal.

  • 10. nädalal 2*BP, 1*streching ja rattasõitu vastavalt 30 ja 10 minutit. Proovisin ka ellipsit 5 minutit, aga sellega läks pulss teisest tsoonist kõrgemaks, mistõttu ei sobinud minu eesmärkidega.
  • 11. nädalal 2*BP, 1*shape and crunch, 1*step fatburn, 1*streching ja 10 minutit rattasõitu. Veebruari alguses otsustasin proovida midagi uut ja lüüa kaks kärbest ühe hoobiga – shape and crunch ning step fatburn samal päeval ja üksteise otsa. Shape and crunch tunnis oli tegu, et pallil tasakaalu hoida ning paaril korral pani pall minekut. Mõõduka tempo ja jõukohaste harjutustega trenn kulutas 316kcal, mida oli rohkem, kui nii mõneski BP-s. Veidi pelgasin step fatburn’i arvestates varem fatburnis saadud “kogemust”, kuid treener oli innustav ja väga abivalmis. Lihtsamad kombinatsioonid tulid esimese korra kohta üllatavalt hästi välja, enesetunne oli hea ning 397kcal põletatud. Järgmisel päeval tegin BP ja 10 minutit rattasõitu. See oli kehale viimane piisk karikasse. Alakeha – eriti just jalad – lõid tuld ning normaalse inimese kombel püsti seista ega käia ei saanud. Kui oleks võtta olnud ratastool, siis sellega oleksin ka ringi sõitnud. Asi oli nii hull, et hommikuti pidin ennast voodist lausa välja veeretama ja tugede najal kõndima.
  • 12. nädalal 2*BP, 1*shape and crunch. Shape’i andis asendustreener, mistõttu oli väike pettumus ja kõik ei sujunud nii nagu pidanuks. Eelmise nädala ületreenimise tõttu andsin kehale seekord rohkem puhkust.
  • 13. nädalal vaid 2*BP ja siiani saavutatud parim tulemus 380kcal.

Neljanda trennikuu kokkuvõte. Nädala eesmärk jätkuvalt: treenida 4h 55min (2h 20min I tsoonis, 2h 35min II tsoonis) ja kulutada 1900kcal. Kaal on püsinud stabiilselt, seega oleks pidanud eesmärke suurendama, kuid kuna oli näha, et olemasolevaid eesmärke täita ei suuda, siis jätsin need samaks.

  • 14. nädalal 3*BP, 30 minutit rattasõitu. Oli tekkinud väsimus kavast, tundsin, et kuigi raskused olid sobivad harjutuste korralikuks sooritamiseks ei tekkinud “mõnusat surinat lihastes”.
  • 15. nädalal oli nulliring. Apaatia kõige suhtes. Kevadväsimus oli kallal või misiganes sellel nimeks.
  • 16. nädalal 1*BP. Märtsi alguses tuli välja BP73, millesse mina jõudsin nüüd ehk siis nädal aega hiljem. Korralikult välja magamatuna oli tunne nagu oleks rongi alla jäänud. Teise loo (kükkide) muusika oli talumatu, vanad raskused ei tundunud sobivad, ma pidin hoolikalt jälgima treenerit hommikuse autopiloodi asemel. Ma ei saanud aru, mis toimub. Mõtlesin juba, et kuni uue kavani pole BP-i asja. Tõeline sinine esmaspäev.
  • 17. nädalal 2*BP. Läksin uuele katsele. Inimene harjub ju kõigega. “Smells Like Teen Spirit” on kirss sellel tordil.
Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s