5 moodust oma elu suurpuhastuseks

Kevad on uuestisünd ja suurepärane aeg vaadata üle oma elus valdkonnad, mis ei toimi.

1. Tunned paigalseisu kuigi kõik on piisavalt hästi, aga sa ei ole tõsiselt vaimustunud mitte millestki, mõtle kuidas saad seda muuta. Mine kooli, otsi uus töö või kohtu kellegi uuega, tee midagi, mis sind pisut hirmutab.

Proovi: tee nimekiri oma eesmärkidest – kõrged ja realistlikud mõlemad. Küsi endalt, mida teed nende saavutamiseks. Hakka ennast liigutama. Võta väikesed sammud kui vaja. Tahad saada kondiitriks? Proovi kursuseid.

2. Töötad liiga palju. Kui oled esimesena kohal ja lahkud viimasena, millele lisaks kontrollid pidevalt oma telefoni ning töötad nädalavahetustel kodus, siis olgu selleks väga hea põhjus. Kui sellel pole lõppeesmärki silmapiiril nt suurprojekti lõpetamine või ametikõrgenduse saamine, siis miks sa seda teed? Kuigi palju inimesi on uhked, et töötavad kõvasti ning läheb hästi, hüperkonkureeriv kultuur (ma töötasin 80 tundi eelmisel nädalal, aga sina?) võib olla tohutult stressirikas. Üsna pea, need 80-tunnised töönädalad saavad normiks, mitte erandiks. Ja  kuigi sulle makstakse ületundide eest, on ainus, kes saab kasu sinu karmist töögraafikust sinu tööandja.

Proovi: lahku nädala jooksul töölt õigel ajal. Selle asemel, et ilmuda varem ja lahkuda hiljem, proovi vähendada suhtlust kolleegidega või vastata isiklikele kirjadele nii, et saad keskenduda tööle. Kui on käsil aeganõudev projekt, tööta, kuid tee kindlaks lõppkuupäev ja auhind oma pingutuste eest.

3. Oled liiga hõivatud. Vaata kalendrisse. On sul sel nädalal vaba päev? Või on sul E õhtusöök, T kokteilid, K kohtumine? Kui sõber viimasel minutil plaanid tühistab, kas tunned kergendust? Nädala jooksul väljas käimine võib olla suurepärane viis lõõgstuda, aga kokku surutud sotsiaalne graafik võib anda vastupidise efekti.

Proovi: piira nädalaks pärast tööd plaanid kahele õhtule. Kui oled õhtul kodus ära vedele niisama. Selle asemel proovi uut retsepti, mida oled soovinud katsetada. Loe lõpuni raamat, mida oled lugenud juba igaviku või isegi korista oma kappe. Tee midagi, mida saad tõmmata maha oma vaimsest “vaja teha” nimekirjast ja mis aitab su elul olla veidi vähem kiire ja risustatud.

4. Sa ei naudi oma trenne. Kui kardad võimlat, võib-olla trenn ei toimi enam. Proovi vahelduseks midagi uut. Kui sul on uus fookus või eesmärk, siis äratad oma vaimu ja keha.

Proovi: uued treeningud ei toimu ainult spordisaalis. Kõnni tööle või sõida rattaga sõbra juurde.

5. Sa ei lähe arsti juurde. Kui sa ei mäleta, millal sul oli viimati tervise-, silmakontroll, hammaste puhastus või günekoloogiline läbivaatus, on sul probleem. Kui sul on meditsiiniline probleem, millega tuleb tegeleda on varajasem pöördumine tulemuslikum.

Proovi: tee nimekiri kõikidest vajalikest kohtumistest, ning proovi need sättida kalendrisse 2 nädalaste vahedega. See pole lõbus, aga vähemalt sa ei pea mõtlema uuesti enamusele neist sel aastal!

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s